Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 32
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 154 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 243 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 248 Gün Gelmedi
atlantis 269 Gün Gelmedi
baris dursun 269 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 278 Gün Gelmedi
adacala 279 Gün Gelmedi
admin 281 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 281 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
DAĞLARDA ÖLEN BİR HALK ..
Yazar Fakir - Eylül 27 2014 - 16:23:04
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
DAĞLARDA ÖLEN BİR HALK ..

Osman Kamacı **Osman Kamacı

Türkiye'nin Güney sınırı Suriye'den akın akın gelen ve hemen hepsi Kürt'lerden oluşan insan seline boğulmuş durumda. Kökten dinci terör örgütü İşid'in katliamlarına maruz kalmamak için aç, susuz günlerce yürüyerek sersefil bir şekilde ve can havliyle bu bölgeye ulaşan Kürt'lerin içinde bulunduğu durum insanlık tarihine kara bir leke olarak yeniden yazıldı.
40 milyonluk nüfusuyla Devletsiz halk olarak tanımlanan ve 100 yıldan fazla süredir kendi coğrafyalarında acılar sarmalındaki Kürt'ler, Türkiye, İran, Suriye ve Irak gibi dört farklı ülkenin sınırları içinde parçalanmış halde yaşamalarına rağmen, asla gün yüzü görmediler ve yazgıları hiç mi, hiç değişmedi. Defalarca soykırımlara uğrayan bu kadim halk, kendi topraklarında ve bağlı bulundukları dikta rejimler tarafında akla hayale gelmeyen yöntemlerle imhalara, soykırımlara maruz kalarak, insanlığın sınırlarını zorlayan zulümler gördüler. Daha Halepçe de yaşanan trajedinin yaraları kabuk bağlamamışken, bugün dinci terör örgütü İşid'in zulmünden kaçmak için dağ taş demeden evlerini yurtlarını bırakarak yollara düştüler. Dinci terör örgütünün Irak ile Suriye sınırı üzerinde, Muş ovasının güneyinde bulunan ve Şengal'de yaşayan Ezidi Kürtlerine yaptığı insanlık dışı zulmün yüz yıl da geçse, hiç bir şeyin değişmediğini, değişmeyeceğini gösteriyor.
Şengal de Ezidileri adeta soykırımdan geçiren dinci terör örgütünün Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Kobani ve Erbil gibi bölgelere vahşetengiz bir şekilde ilerleyişi PKK ve Suriye'deki kolu PYD'nin kararlı direnişi karşısında şimdilik durdurulmuş olsa da, senaryosu emperyalist güçler tarafında hazırlanan bu filim hiçte burada bitecek gibi görünmüyor.
Her şeye rağmen, geçmişin acı tecrübelerinden dersler çıkaran Kürtler, kadın, yaşlı, Osman Kamacı çocuk demeden on binlerce can bir oldular ve kurtulabileceklerine inandıkları dağlara yöneldiler. Her şeylerini geride bıraktılar, yanlarına bir tas su, bir lokma ekmek almaya bile fırsat bulamadılar. Kimi yalın ayak, kimi lime lime, parçalanmış giysileriyle düştüler uçsuz bucaksız dağların yollarına. Bu dramatik kaçışın sonunda dağlara ulaştılar fakat o kadar çok yıprandılar ki, insanlıktan utanması gerekenler dururken, onlar insanlıklarından utandılar. Kendilerine bilenen kan emicilerin katlinden kaçıp kurtulmaya çalıştıkları o sarp dağlar birçoğu için kurtarıcı olurken, birçoğu içinse, umutların tükendiği, hayallerin bittiği son nokta oldu. Aç, susuz ve biçare vaziyette çıktıkları umuda yolculukta onlarca yaşlı, kadın ve çocuk ölümün soğuk yüzüne yenik düşerek hayata veda etti. Kürtler perişan halde dağlarda ölürken, sözüm ona demokrat ve sosyalist geçinenler sadece ve sadece eli kanlı teröristlerin internete düşen infaz görüntülerine bakmakla yetindiler. Gezi olaylarında Kürt gençleriyle omuz omuza Tomalara karşı dimdik durma cesaretini İslam adına savaştığını iddia eden dinci örgütün hunharca katletmekte çekinmediği insanlarında da İslami inançlarla donanımlı olduğunu düşünürsek, verilen savaşın inanç uğruna ve İslam'ı hâkim kılmak adına yapıldığı düşünülebilir mi?
Tabi ki düşünülemez.
Güney Kürdistan (Rojeva)ve Şerngal 'de yapılmak istenenler hiç bir inanç ve hiç bir insani kavramda yeri olmayan bir vahşettir, zulümdür. Bugün Kürt halkına yapılmak istenenlerin ne dini inançla, ne de insanlıkla izah edilebilir bir durumdur.
Bu bir soykırımdır.
Bu, uyanışa geçen bir halkı sindirmek için geliştirilen ve sahnelenen kirli bir oyundur.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan