Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 14
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 3 Gün Gelmedi
abdullahank 155 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 244 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 249 Gün Gelmedi
atlantis 270 Gün Gelmedi
baris dursun 270 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 279 Gün Gelmedi
adacala 280 Gün Gelmedi
admin 282 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 282 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
HER ŞEYİN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ
Yazar Fakir - Mart 12 2014 - 23:16:23
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
HER ŞEYİN ÇİVİSİ ÇIKMIŞ

Osman Kamacı Havada uçuşan ses kayıtlarıyla başlayan yolsuzluk ve rüşvet iddiaları doruğa ulaşırken, birçoğumuz hayretler içerisinde kalmış, ortaya çıkan kirli ilişkiler sarmalı karşısında her şeyin çivisi çıkmış demekten öteye gidememiştik. Çünkü Yavuz hırsız, ev sahibini bastırır misali işledikleri suçları olmamış göstermek için başkasına zarar verme eğilimine yöneldiler. Ve hep yaptıkları gibi olayları yine bol bol dini motiflerle süslediler ve yine mağduruz edebiyatıyla insanların en hassas damarından girerek onları istismar etmeyi seçtiler.
Bütün iddialara rağmen mağdur olduklarını söylemeyi alışkanlık haline getiren bu sulu gözlülerin hala bu ülkede prim yapıyor olması büyük bir ironidir. 17 Aralık operasyonuyla birlikte ortaya dökülen rezaletle ülke kaynaklarının nasıl talan edildiği gözler önüne sergilenirken, kimlerin bu rant paylaşımının neresinde yer aldığı ayan beyan ortaya çıkmıştı. Sırf dini duygular üzerinden söylemlerine devam ediyor diye, yaptıkları iddia edilen yolsuzluk ve dudak uçuklatan hırsızlıklara göz yummak hangi inancın gereğidir anlaşılır gibi değil. Ve yine bu nasıl bir körlüktür ki, ağır ithamların merkezinde olmasına rağmen, söz konusu siyasi partiye hala destek verilerek üç maymun oynanıyor, o da ilginç tabi.
Düşünün ki, bu ülkede iki poğaça ve iki meyve suyu çalan çocuklara 15 yıl, baklava çalan diğer bir çocuğa da 6 yıl ceza verilebiliyor. Toplumun büyük bir kesimi verilen bu kararların çok ağır olduğu kanaat'tin de birleşse de, adaletin yerini bulması bakımında her suçun mutlak bir karşılığı olduğu inancını da taşıyordu. Verilen bu kararlar yanlış mıydı derseniz? Kesinlikle doğruydu. Çünkü burada hukukun işleyişi söz konusudur. Hukukun işleyişi suçun azına veya çoğuna göre bir kıstas oluşturamayacağı gibi, çifte standart oluşturacak uygulamalarla farklı kararları da hayata geçiremez. Suç sabitse anayasadaki karşılığı bellidir ve asla esnetilemez. Baklava çalan da hırsızlık suçu işlemiştir, milyar dolarları evlerinde stoklayan ve yolsuzlukların odağında oldukları iddia edilenlerde hırsızlık suçu işlemiştir. İşte tam burada ve Demoklesin kılıcı gibi Adalet mekanizmasının işleyişi öngörülmektedir.
Eğer baklava ve poğaça çalan çocuklar işledikleri suç için cezalandırılıyor ve demir parmaklıklar arkasına yollanıyorsa, milyar dolarlarla ifade edilen yolsuzluklara bulaşmış siyasiler ve bürokratlar aynı kapsamda değerlendirilmiyorsa bu işin çivisi çıkmıştır demektir... Bu çifte standart'tır. 17 Aralık'ta yapılan yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili başlatılan soruşturmalar çerçevesinde Adalet savcılarının ifadesine başvurmak için çağrıda bulunmasına rağmen bir ülkenin Başbakanın oğlu ifade vermeye dahi gitmiyorsa, hiç kimse Adalet önünde herkes eşittir gibi martavallara kimseyi kandırmaya çalışmasın. Buna Kargalar bile güler. Bunları bir kenara bırakalım ve başka bir konuya bakalım.
Bir kaç yıl önce Almanya'nın yolsuzluklarını belgeleyerek ve kanıtlarıyla birlikte yargılanmaları koşuluyla Deniz Feneri davasını Türkiye'ye iade ettiğini hepimiz hatırlıyoruz. Bu davanın bugün ne aşamada olduğunu gören, bilen var mı? Yok... Osman Kamacı Neden? Kimse nedenini bilmiyor... Almanya Yargısının suçlu olduklarına karar verdiği dolandırıcılar, Türk yargısı karşısında garip bir şekilde suçsuz ilan edildiler ve olay kapandı gitti. Milyon Euro'larla ifade edilen Deniz Feneri davası bu şekilde(!) sümen altı ediliyor, suç işleyenler elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyorsa, kimse kusura bakmasın, ben buna şüphe ile bakar, Hukukun siyasallaştığını düşünürüm. Ve bütün bunları gördükten sonra, Yargının Yürütmenin emrinde olduğu algısına kapılır, öyle değerlendiririm.
Poğaça ve Baklava çalan çocuklar için işleyen hukuk, bu ülkeyi rüşvet ve yolsuzluk cennetine çevirdiği iddia edilenler için de aynı hassasiyeti ortaya koyamıyor, nüfuz, mevki ve makam ayırımı gözetmeksizin işlemiyorsa, gerisi laf- ü güzaftır arkadaş.

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan