Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12997
Misafirler : 33
En Yeni Üyemiz : sanane757000

Kayıtlı Üye :
Fakir 2 Gün Gelmedi
abdullahank 153 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 243 Gün Gelmedi
CEVAT COSKUN 248 Gün Gelmedi
atlantis 269 Gün Gelmedi
baris dursun 269 Gün Gelmedi
yilmaz akinci 278 Gün Gelmedi
adacala 279 Gün Gelmedi
admin 281 Gün Gelmedi
yilmaz_akinci 281 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş Pinterest'te Fakir adlı kullanıcının profilini ziyaret edin.

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

<
O YUMRUKLAR KİMİN?
Yazar Fakir - Nisan 24 2010 - 11:07:49
O YUMRUKLAR KİMİN?/Osman Kamacı

Osman Kamacı Son günlerde siyasetin önde gelen şahsiyetlerine yapılan fiili saldırılar, ister istemez birilerinin yeni tezgâhlar peşinde olduğu düşüncesine sevk ediyor bizleri.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal 4 Nisan’da partisinin Van İl Kongresinde bulunmak üzere gittiği sırada yoğun bir halk kitlesi tarafından karşılanmış, fakat bir grup tarafından yumurtalı saldırıya uğramıştı. Alınan güvenlik tedbirlerine rağmen, sağduyu sahibi hiç kimsenin istemediği derecede çirkin olaylar meydana gelmişti. CHP tarafında yapılan basın açıklamasına göre (üstelik sine vizyon görüntüleri eşliğinde ) yapılanlar AKP Van il örgütünün gerçekleştirdiği ve organize ettiği bir hareket olduğu yönündeydi. Kimin organize ettiğini, kimin ne yapmaya çalıştığını biz bilemeyiz; Ama bildiğimiz bir tek şey var, o da bu gibi provakatif hareketlerin ülkenin birlik ve beraberliğine hizmet etmemiş olmasıdır. Eğer bir siyasi parti Demokratik ve meşru zeminde ülkenin her metre karesinde kendini ifade edemiyorsa, bu ülkede topal bir demokrasi anlayışının hakim olduğunun belirtileri hala mevcuttur.
Van’da bunlar olurken sadece sekiz gün sonra, yani 12 Nisan Pazartesi günü benzer bir olay Samsun’da yaşandı. Kapatılan DTP’nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk Muş’un Bulanık ilçesinde çıkan olaylarda iki kişinin ölümüyle ilgili Samsun’da görülen davada Adliye çıkışında alınan yetersiz güvenlik nedeniyle adeta linç edilmek istendi. Burnu ve iki dişi kırılan eski bir parti genel başkanının böylesine çirkin bir saldırıya maruz kalması son derece tehlikeli ve üzücü bir durumdur. Olayın münferit olduğu, yani örgütsel bir organizasyon olmadığı söylense de, aslında olayların arkasındaki taşeronların planlı ve organize bir şekilde hayata geçirmeye çalıştığı bir proje olduğu kuşkusunu da taşımıyor değiliz. Yıllardır bu ülkenin halklarını karşı karşıya getirmeye çalışan bu karanlık güçler, bütün sağduyulu çabalarımıza rağmen, değişik yöntemlerle provakasyonel eylemlerinden asla vaz geçmediler, vaz geçmeyeceklerdir. Çünkü beslenebildikleri ve hayat bulabildikleri tek yol, halkların birlik ve beraberliğine bir şekilde indirilecek darbedir. Bugüne kadar yaptıkları bütün provokasyon kalkışmalar Ülkenin güçlü halklar mozaiği tarafında boşa çıkartılırken, onlarda boş durmadılar. Yeni projeler geliştirerek psikolojik baskı mekanizmalarını her zaman hazır tutmaya çalıştılar. Daha birkaç gün önce Kayseri’de AKP Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yapılan saldırı bu projenin bir halkası olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Van, Samsun veya Kayseri onlar için hiç fark etmez. Bu tür olaylar yarın başka illerde de olabilir. Ülke olarak uyanık olmak zorundayız.
Bu Ülkenin güçlü dinamiği olan bu halk, Halkların barış ve kardeşliğine hizmet etmeyen karanlık planları bugüne kadar olduğu gibi bugünde boşa çıkaracak güce ve sağduyuya sahiptir. Hiç kimse bu çirkin emelleri istedikleri gibi bir sonuca ulaşacak diye sinsice ellerini ovuşturmasın. Bu Ülkenin gerçek sahipleri olan halklar buna müsaade etmez ve tükürükleri ile onları karanlıkların en derin köşesine mahkum edecekleri gerçeğini unutmasınlar.
osmankamaci@hotmail.com

Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan